Adventní kalendář a praktické rady

29.10.2011 15:04

 

Adventní kalendář

Víte, že první adventní kalendář s názvem V zemi Ježíškově vytvořil v roce 1908 majitel tiskárny v Mnichově Gerhart Lang? Kalendář byl ze dvou listů. Na prvním bylo v malých okénkách 24 básniček, na druhém stejný počet obrázků. Děti, které kalendář dostaly, každý den vystřihly jeden obrázek a nalepily ho k příslušnému textu. A čtyřiadvacátého prosince měly z vystřihovánky složenou vánoční krajinu. Móda adventních kalendářů se však začala v celé Evropě rozšiřovat až po druhé světové válce. Vedle vystřihovánky se do nich začaly přidávat i kousky cukrovinek jako sladká překvapení.

Náš tip:

Věnovat svým blízkým vlastní básnické texty můžete i vy, třebaže nevlastníte tiskárnu. Svých čtyřiadvacet vyznání vložte do barevných obálek opatřených kolíčkem s datem.

Posilněte se z kornoutů

Mnozí lidé považují čas adventu a Vánoc za nejšílenější období roku. Opak by přitom měl být pravdou. Je třeba se zklidnit, popřemýšlet, najít si cestu k těm, na které nám během roku nezbývá mnoho času. Takže zapomeňte na gruntování od podlahy a pobíhání sem a tam – jak po obchodech, tak i po domě. Raději naplňte kornoutky sladkostmi a pozvěte na ně přátele. A v mezičase si zasurfujte na internetu a něco málo dárků můžete nakonec objednat i z tohoto webu www.hezkevanoce.cz.

Dobrá rada:

Když kornoutky s mňamkami rozvěsíte na malý žebříček nebo štafličky, dostanete nejen originálně vypadající adventní kalendář, ale navíc budete mít naprosto legální omluvu pro to, že jste neuklidili v nejvrchnějších patrech svých skříní. Jak byste se tam dostali, že? Když ten žebřík či štafle byly ověšené dobrotami…  :-)

—————

Zpět